لاتاری آمریکا سال 2024 میلادی (1402 شمسی) راهنمایی عکس شرایط کلی

لاتاری آمریکا و یا گرین کارت آمریکا اصلا به چه صورت هست. آیا همه می تون شرکت کنند، شرایط به چه صورت می باشد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری چیست و بسیاری سوال دیگه در مورد لاتاری در این مقاله بسیار دقیق بر اساس تجربه و ترجمه شده از وب سایت رسمی اداره مهاجرت ایالت متحده آمریکا تهیه شده مطمئن باشید با مطالعه این مقاله شما کامل به موضوع لاتاری اشراف پیدا می کنید.در ادامه همراه ما باشید.

لاتاری آمریکا

گرین کارت آمریکا ( لاتاری ) چیست ؟

گرین کارت، که توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) صادر می شود، به شما امکان می دهد به طور دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنید. راه های زیادی برای دریافت گرین کارت وجود دارد، از جمله از طریق خانواده، ویزای کار ،پناهندگی و غیره شرایط خاص دارد که همه واجد شرایط نیستند و اما یکی از آنها برنامه ویزای مهاجرت تنوع (DV) است (که عموماً به عنوان قرعه کشی گرین کارت شناخته می شود). راهی آسان برای دریافت گرین کارت آمریکا ( لاتاری ) گفته می شود.

برای ثبت نام در لاتاری سال 2024 میلادی می توانید خیلی راحت فرم لینک زیر را بزنید درخواست خود را به ما بدید براتون با تمام اصول و قواعد انجام بدیم.

دکمه

لاتاری به چه صورت هست ؟

هر ساله برنامه DV حدود 55 هزار نفر را ویزای مهاجرتی را بر اساس نتایج یک قرعه کشی صادر می کند. از کشورهایی که از نظر مهاجرت به ایالات متحده آمریکا حضور کمرنگ تری دارند،در این قرعه کشی می شود. آمریکا کشوری مهاجرت پذیر خود را می نامد با این حال، افراد بسیار بیشتری از کشورهای خاص به ایالات متحده می آیند تا از کشورهای دیگر به عنوان مثال فقط کسانی که از مکزیک، چین و فیلیپین مهاجرت می کنند بسیار بیشتر از کشورهای دیگر هستند. به منظور حفظ تنوع در جمعیت، قوانین ایالات متحده مهاجرت از مناطق خاصی از جهان را تنظیم می کند. به همین دلیل، ایالات متحده آمریکا از سال 1994 هر سال 55000 کارت به اصطلاح گرین کارت را در لاتاری توزیع می کند.

جه طور در لاتاری ثبت نام کنیم؟

شرکت در قرعه کشی سالانه اساساً رایگان است و همه افراد واجد شرایط می توانند در وب سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده  برای آن ثبت نام کنند. با این حال، چیزی که بسیاری نمی دانند این است که در هر قرعه کشی تا 40٪ از همه شرکت کنندگان به دلیل اشتباهات رسمی یا ضرب الاجل در درخواست خود رد صلاحیت می شوند. اما شما می تونید با پر کردن فرم زیر این کار به ما بسپرید و با خیال راحت منتظر جواب لاتاری باشید.

دکمه

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا چه مواردی می باشد؟

اطلاعات هویتی شامل نام و ناخانوادگی تاریخ تولد به میلادی

اطلاعات محل زندگی

اطلاعات تحصیلی آخرین مدرک تحصیلی ( حداقل دیپلم )

اطلاعات تماس راهی برای ارتباط با شما ( موبایل ، تلقن ثابت مهم ترین مورد ایمیل )

اطلاعات مربوط به همسر در صورت تاهل.

اطلاعات مربوط به فرزندان در صورت دارا بودن.

عکس ثبت نام باید دارای چه ویژگی های داشته باشد؟

برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت باید عکسی داشته باشید که مطابق با شرایط مقامات آمریکا باشد، در غیر این صورت رد صلاحیت شده و ثبت نام شما در قرعه کشی لحاظ نخواهد شد.

عکس ثبت نام لاتری آمریکا نباید بیش از 6 ماه باشد و باید ظاهر فعلی شما را نشان دهد. این موضوع در مورد عکس های همسر و فرزندان شما نیز صدق می کند. بنابراین ضروری است که هر بار که شرکت می کنید یک عکس جدید ارسال کنید.

باید مستقیماً  دوربین روبرو  شما باشد . سر باید کاملاً قابل مشاهده باشد و باید در مرکز قرار گیرد. باید بین 50 تا 69 درصد از ارتفاع کل عکس را نشان دهد.

علاوه بر این، چشم ها باید کاملاً باز شوند، به وضوح قابل مشاهده باشند و باید رو به دوربین باشند. حالت چهره باید خنثی باشد، به این معنی که باید از لبخند بزرگ اجتناب کنید.

پوشاندن سر در  عکس  معمولاً مجاز نیست، زیرا کلاه یا روسری ممکن است تا حدی صورت را بپوشاند ولیروسری هایی که به دلایل مذهبی استفاده می شود از این قاعده مستثنی است. با این حال، صورت باید از پیشانی تا چانه قابل مشاهده باشد تا از رد صلاحیت جلوگیری شود.

پوشاندن سر روی عکس برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت معمولاً مجاز نیست، زیرا کلاه یا روسری ممکن است تا حدی صورت را بپوشاند.

روسری هایی که به دلایل مذهبی استفاده می شود از این قاعده مستثنی است. با این حال، صورت باید از پیشانی تا چانه قابل مشاهده باشد تا از رد صلاحیت جلوگیری شود.

آیا می توانم عینکم را بزنم؟

از 1 نوامبر 2016، استفاده از عینک دیگر مجاز نیست. این شامل عینک آفتابی و عینک طبی هم می شود.

عکس رنگی با حداقل عمق رنگ 24 بیت ارسال کنید. عکس سیاه و سفید مجاز نمی باشد.

همچنین مطمئن شوید که عکس نه بیش از حد نوردهی شده است و نه نوردهی کمتری دارد و هیچ سایه ای دیده نمی شود.

پس زمینه عکس باید سفید باشد.

با ابعاد حداقل  600×600 تا حداکثر  1200×1200 پیکسل و بیش از 240 کیلوبایت ارسال کنید. با فرمت JPG باشد.

عکس های لاتاری برای  نوزادان و کودکان

هنگام شرکت در لاتاری آمریکا ، عکس تمام کودکان زیر 21 سال – از جمله نوزادان و خردسالان – باید ارسال شود. سر باید در وسط عکس باشد و مستقیماً رو به دوربین باشد تا تمام صورت قابل مشاهده باشد. همچنین مطمئن شوید که:

شخص دیگری در عکس وجود ندارد

کودک پستانک نداشته باشد

عکس های لاتاری برای  نوزادان و کودکان

هنگام شرکت در لاتاری آمریکا ، عکس تمام کودکان زیر 21 سال – از جمله نوزادان و خردسالان – باید ارسال شود. سر باید در وسط عکس باشد و مستقیماً رو به دوربین باشد تا تمام صورت قابل مشاهده باشد. همچنین مطمئن شوید که:

شخص دیگری در عکس وجود ندارد

کودک پستانک نداشته باشد

سلام

شرایط کلی و بسیار مهم در دریافت گرین کارت چه مواردی می شود؟

شرایط کلی به 4 دسته تقسیم میشه 1. محل تولد 2. تحصیلات 3. تجربه کاری 4. شرایط خاص در ادامه به طور کامل به در مورد این چهار مورد توضیح می دم

محل تولد در ثبت نام لاتری چه تاثیری داره؟

برای واجد شرایط بودن  باید در کشوری متولد شده باشید که در طول 5 سال گذشته کمتر از پنجاه هزار مهاجر به ایالات متحده فرستاده. در کشورهایی که واجد شرایط هستند، تغییرات سالانه وجود دارد، اما کانادا، چین، هند، مکزیک و بریتانیا هرگز در این فهرست قرار نمی‌گیرند، چون این کشورها همگی تعداد زیادی مهاجر به ایالات متحده می‌فرستند.

اگر کشوری که در آن به دنیا آمدید واجد شرایط نیست، هنوز دو راه برای واجد شرایط بودن لاتاری وجود دارد.

اگر همسر شما در یک کشور واجد شرایط متولد شده است، می توانید به همراه همسر خود درخواست دهید و کشور محل تولد همسر خود را انتخاب کنید.

اگر هیچ یک از والدین شما ساکن کشور محل تولد شما نبودند، می توانید کشور محل تولد مادر یا پدر را هم انتخاب کنید.

برای حفظ تنوع نژاد در آمریکا، افرادی که در کشورهای زیر متولد شده اند واجد شرایط درخواست نیستند، زیرا بیش از 50000 بومی این کشورها در پنج سال گذشته به ایالات متحده مهاجرت کرده اند: بنگلادش، برزیل، کانادا، چین ،هنگ کنگ، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، السالوادور، هائیتی، هندوراس، هند، جامائیکا، مکزیک، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، کره جنوبی، بریتانیا و مناطق وابسته به آن، ونزوئلا و ویتنام.

کشور خودمون ایران عزیز شامل این مورد میشه نگران این مورد نباشید.

تحصیلات در اخذ گرین کارت آمریکا آیا مهم هست یا نه ؟

قوانین و مقررات مهاجرت ایالات متحده ایجاب می کند که هر  متقاضی باید حداقل دارای تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن باشد یا دارای دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته در شغلی باشد که حداقل به دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد. «تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن» به‌عنوان تکمیل موفقیت‌آمیز دوره دوازده ساله آموزش ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا تکمیل موفقیت‌آمیز دوره رسمی آموزش ابتدایی و متوسطه در کشور تعریف دیگری که با تحصیلات دبیرستانی قابل مقایسه است می‌شود. در ایالات متحده فقط دوره های رسمی تحصیلی این شرط را برآورده می کنند. برنامه های مکاتباتی یا گواهی های معادل مانند دیپلم معادل عمومی قابل قبول نیستند.در زمان مصاحبه ویزا باید مدارکی مبنی بر تحصیل یا تجربه کاری به افسر کنسولی ارائه دهید.اگر شرایط تحصیل یا تجربه کاری را نداشته باشید، در زمان ورود و مصاحبه رد صلاحیت خواهید شد .و هیچ ویزایی برای شما یا هیچ یک از اعضای خانواده شما صادر نخواهد شد.

آیا سابقه کار داشتن بعد از برنده شدن لاتاری لازم هست یا نه ؟

وزارت امور خارجه از پایگاه داده O*Net Online  وزارت کار ایالات متحده  برای تعیین تجربه کاری شخص واجد شرایط استفاده خواهد کرد. پایگاه داده O*Net Online تجربه شغلی را به پنج منطقه شغلی دسته بندی می کند. در حالی که وب سایت DOL بسیاری از مشاغل را فهرست می کند، همه مشاغل واجد شرایط برنامه تنوع نژادی نیستند. برای واجد شرایط بودن برای DV بر اساس تجربه کاری خود، باید در پنج سال گذشته، دو سال تجربه در یک شغل طبقه بندی شده در محدوده آمادگی حرفه ای خاص 7 یا بالاتر داشته باشید. اگر شرایط تحصیل یا تجربه کاری را نداشته باشید، ورود شما در زمان مصاحبه ویزا رد صلاحیت خواهد شد و هیچ ویزا برای شما یا هیچ یک از اعضای خانواده تان صادر نخواهد شد.

شرایط خاص در لاتاری به چه صورت می باشد؟

اگر در قرعه‌کشی گرین کارت انتخاب شده‌اید، شما و اعضای خانواده‌تان باید همان شرایطی را داشته باشید که سایر متقاضیان گرین‌کارت در ایالات متحده هستند. انواع خاصی از سوابق جنایی ممکن است شما را از دریافت گرین کارت محروم کند. همچنین برخی از شرایط پزشکی وجود دارد که می تواند گرفتن گرین کارت را دشوار یا نشدنی کند.

سوالات پر تکرار در چند سال اخیر توسط تیم مشاوره ما پرسیده شده اند

در این چند سال اخیر سوالی از ما پرسیده شده است و ما تمام تلاش خود را کردیم کمک کنیم تا سوالات شما حل شود در قسمت نظرات هم می توانید سوالات خود بپرسید و یا با ما تماس بگرید. بریم سوالات پر تکرار شما را جواب بدیم.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

عکس مناسب بسازید

بسیاری از شرکت کنندگان در ارائه یک عکس صحیح شکست می خورند. USCIS به طور خودکار برنامه هایی را که دارای عکس هایی هستند که شرایط لازم را ندارند، رد صلاحیت می کند. الزامات و شرایط زیادی از پس زمینه تا اندازه سر وجود دارد.

شانس من برای برنده شدن چقدر است؟

شانس برنده شدن گرین کارت در قرعه کشی DV بسیار بیشتر از برنده شدن یک میلیون در قرعه کشی معمولی است. می توانید درصد برنده شدن هر کشور را در این سایت  بیابید.

کشور : ایران

تعداد درخواست : 737181

تعداد درخواست دهنده با مشتقات : 1390853

اعضای منتخب (برندگان) : 4500

تعداد گرین کارت صادر شده : 2106

شانس برای انتخاب : 0.61%

تعداد برندگان برای مرحله ویزا : 24.80%

کل ویزای صادر شده : 0.15%

چه تعداد ویزای DV-2024 برای هر منطقه و کشور واجد شرایط صادر می شود؟

تعداد ویزاهایی که برای بومیان هر کشور صادر می‌شود به محدودیت‌های منطقه‌ای تعیین‌شده، تعداد متقاضیانی که از هر کشور می‌آیند و چه تعداد از ورودی‌های انتخاب شده واجد شرایط دریافت ویزا هستند، بستگی دارد. بیش از 7 درصد از کل ویزاهای موجود نمی تواند به بومیان هر کشوری داده شود.

چه تعداد ویزا در DV-2024 صادر می شود؟ چند نفر برنده خواهند شد؟

هنوز هیچ اطلاعاتی از وزارت امور خارجه ایالات متحده وجود ندارد، اما طبق قانون، حداکثر 55000 ویزای تنوع (DV) در هر سال در دسترس است. معمولاً حدود 110000 نفر در ابتدا به عنوان برندگان قرعه کشی انتخاب می شوند و سپس حدود نیمی از آنها به دلایلی ویزا را دریافت نمی کنند و در نهایت حدود 55000 ویزا صادر می شود.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

عکس مناسب بسازید

بسیاری از شرکت کنندگان در ارائه یک عکس صحیح شکست می خورند. USCIS به طور خودکار برنامه هایی را که دارای عکس هایی هستند که شرایط لازم را ندارند، رد صلاحیت می کند. الزامات و شرایط زیادی از پس زمینه تا اندازه سر وجود دارد.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

قرعه کشی DV کی شروع می شود؟

دوره ثبت نام آنلاین برای برنامه DV معمولاً بین 1 اکتبر و 3 نوامبر هر سال اجرا می شود.

چه سطحی از زبان انگلیسی باید داشته باشم؟

برای اینکه شرکت کنندگان واجد شرایط باشند، نیازی به داشتن مهارت زبان خاصی نیست.

آیا دولت ایالات متحده به من کمک می کند تا در ایالات متحده مستقر شوم؟ آیا هزینه حمل و نقل یا سایر هزینه ها را پرداخت می کند؟

نه، شما باید خودتان این کار را انجام دهید. تمام هزینه ها خود تهیه باید کنید

آیا می توانم یک دوست پسر یا دوست دختر را به عنوان همسر معرفی کنم؟

خیر، شما می توانید تنها همسر قانونی را به عنوان مشتق در درخواست خود بگنجانید.

آیا برای قرعه کشی DV هزینه ای وجود دارد؟

هیچ هزینه ای برای ورود وجود ندارد، اما اگر شما انتخاب شده اید باید حدود 215 دلار برای معاینه پزشکی و 330 دلار برای مصاحبه برای هر نفر بپردازید.

همچنین در زمان درخواست ویزا، هزینه ویزای مهاجرت را تنها در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده به صورت حضوری پرداخت خواهید کرد.